אודות עמותת הגג – אש התורה

היסטוריה

המרכז העולמי של “Aish” הוקם בשנת 1974 על ידי הרב נח וינברג זצ”ל. המרכז הוקם ברובע היהודי בירושלים וחנך את בניינו החדש והמפואר מול רחבת הכותל בשנת 2009.

נכון לשנת 2015 עמותת אש התורה פועלת ב-2 סניפים בארץ, המרכזי מביניהם בירושלים והנוסף בתל אביב. בנוסף מפעילה העמותה 31 סניפים מרכזיים בכל רחבי העולם ב- 80 ערים, 17 ארצות ו-5 יבשות.
מדי שנה משתתפים כ- 100,000 איש בתוכניותיה המגוונות של “Aish”.
אתר התוכן של “Aish” נחשב לאתר התוכן היהודי הגדול בעולם ונכנסים אליו למעלה ממיליון מבקרים מדי חודש.


מטרות והשקפת הארגון

מטרת הארגון היא הפצת ערכים וחכמה יהודית בקרב יהודי הארץ והעולם ולשתפם במורשת המכובדת של העם היהודי באמצעות תכניות חינוך, העשרה, סמינרים, משלחות מהארץ ומהעולם ורפרטואר תכניות תרבות עשיר וייחודי, “Aish” מציעה דרכים שונות ומגוונות להתחבר אל ערכי העם היהודי וליישמם בחיי היום יום, בין אם אנו דתיים, מסורתיים, חילונים, תושבי הארץ או מבקרים.

צוות “Aish” מורכב ממרצים בינלאומיים, מומחים ומורים הידועים בכל רחבי העולם, כאשר כולם רתומים למטרת על אחת ויחידה – לעזור ליהודים מכל רקע למצוא משמעות ביסודות מורשתם ומסורתם, באופן פתוח, ללא שיפוט או ביקורת, ועם הרבה כבוד הדדי לפרט.

כמו כן, הארגון מביע תמיכה גלויה במדינת ישראל ושומר על קשרים טובים עם מנהיגי המדינה. בין היתר ערך הארגון מפגשים עם יצחק רבין, שמעון פרס, בנימין נתניהו ואריאל שרון.

newspaper templates - theme rewards